مزایای اتاق فرار

مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی

اتاق فرار یکی از مهیج ترین بازی های گروهی می باشد که حدود یک ساعت زمان به افراد تیم اختصاص داده میشود تا با حل معماهای چالش برانگیز بتوانند در نهایت مراحل مختلف را پشت سرگذاشته و از اتاق نجات پیدا کنند. این قبیل بازی ها در ظاهر شاید تنها یک سرگرمی به نظر آیند، اما در حقیقت مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی چیزی فراتر از یک بازی می باشد. مجموعه اتاق فرار وست روم در ادامه به جوانب دیگری از این بازی میپردازد و مزایای اتاق فرار و تاثیراتی که بر روحیات افراد و طرز فکر و نگرش آنها در برابر مسائل مختلف ایجاد می کند را بررسی خواهد نمود.

پیشنهاد مطالعه: مقاله اتاق فرار چیست؟ را از دست ندهید

تقویت روحیه کار گروهی؛ مهم ترین مزایای اتاق فرار

قطعا شما نیز تابحال شنیده اید که یکی از بزرگترین مشکلات جامعه ما، نبود روحیه کار تیمی می باشد. به عبارت دیگر، اغلب افراد ترجیح می دهند به تنهایی پله های موفقیت را طی کنند و از همراه داشتن یک گروه برای دست یافتن به دستاوردهای بیشتر در مدت زمان کوتاه تر غافل هستند. یکی از بهترین و بزرگترین مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی، تقویت روحیه کار تیمی می باشد. هیجان و ترس و استرسی که در اتاق های فرار احساس میشود شما را وادار می کند تا به هم گروهی های خود کمک کنید تا همگی با هم نجات پیدا کنید. در این بازی موفقیت به تنهایی به دست نخواهد آمد و شکست و خستگی و عدم توانایی برای ادامه بازی به معنای شکست تمام افراد گروه خواهد بود. در نتیجه شما باید بتوانید با تیم همراه باشید و دیگران را نیز همراه خود قرار دهید.

غلبه بر ترس های زندگی

مهم ترین ویژگی در اسکیپ روم ها، ترس و دلهره و وحشتی می باشد که با سناریوهای مختلف در محیط هایی تاریک و وهم آلود پیاده سازی میشوند. برای موفقیت در این بازی باید بتوانید بر ترس هایتان غلبه کنید و این می تواند یک تمرین بزرگ برای زندگی در دنیای واقعی باشد. ترس از تاریکی، بسته شدن یا زندانی شدن در اتاق می تواند یک بهانه باشد تا تمرین کنید تا در زندگی واقعی نیز با ترس های مختلف که می توانند مانع موفقیتتان باشند روبرو شوید. در نظر داشته باشید که عدم توانایی کنترل ترس در اسکیپ روم ها باعث میشود تا نتوانید سرنخ ها را بدرستی جستجو کنید و در نهایت منجر به شکست خواهد شد و این می تواند یکی از مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی باشد.

مزایای اسکیپ روم

افزایش قدرت تمرکز ذهن؛ یکی از بهترین مزایای اتاق فرار

برخلاف تصور اغلب افراد، معماهایی که در اسکیپ روم ها ارائه میشود سخت نیست و به عبارت دیگر، شما قرار نیست معماها و مسائل هوش را حل کنید. بلکه باید بتوانید معماهای به ظاهر سخت اما در باطن ساده را در شرایط استرس زا حل کنید! در نتیجه باید بتوانید قدرت تمرکز ذهنتان را تقویت کنید تا به شرایط محیط توجهی نداشته و دید ساده ای نسبت به معما داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که این می توانید یکی از بزرگترین مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی باشد و به شما کمک می کند تا دیدگاه بهتری نسبت به چالش های زندگی فردی داشته باشید. به عبارت دیگر، تجربه این قبیل بازی ها به شما کمک می کند تا به مرور در شرایط استرس زا زندگی بتوانید به مشکلات راحت تر نگاه کنید تا آسان ترین راه حل را در نهایت بیابید.

تقویت حس از خودگذشتگی

شاید برایتان جالب باشد که تجربه سناریوهای مختلف در اسکیپ روم ها به مرور باعث میشوند تا از خودگذشتگی در شما تقویت شود. سناریوهای مختلفی که در این اسکیپ روم ها پیاده سازی میشود در اغلب مواقع به گونه ایست که شما و افراد تیم باید تلاش کنید تا معماهای مختلف را حک کنید و در نهایت می توانید یکی از دوستان خود را نجات دهید. در واقع همگی تلاش میکنید و خود را بخطر می اندازید تا یکی از دوستان زندانی شده خود را نجات دهید.

بهبود روابط عمومی

قرار گرفتن در تیم هایی که لازم است همگی با هم در ارتباط بوده و تبادل نظر کنند تا بتوانند سرنخ ها را یکی بعد از دیگری برای پیدا کردن جواب معما بیابند، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روابط عمومی و برقراری ارتباط موثر با دیگران داشته باشد. این مزیت را مخصوصا در شرایطی می توانید بدست بیاورید که بتوانید در اسکیپ روم های مختلف با تیم های متفاوتی همراه باشید.

مزایای اتاق فرار نست به سایر بازی ها

تجربه هیجان بازی های مجازی در دنیای واقعی

اگر تجربه بازی های گروهی مجازی را داشته باشید و برای یک مرتبه اتاق فرار را در دنیای واقعی امتحان کنید، پی به تفاوت بسیار زیاد در هیجان هر یک خواهید برد. هیجانی که در اسکیپ روم ها تجربه می کنید قابل مقایسه با بازی های کامپیوتری نیست. یکی از بهترین مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی، تجربه هیجان بسیار زیاد همراه با تلاش در دنیای واقعی می باشد و به عبارت دیگر، شما خود را واقعا در صحنه بازی قرار میدهید که در بازی های مجازی چنین چیزی وجود ندارد.

تقویت مدیریت زمان

از دست دادن زمان و عدم توجه به اهمیت بسیار زیاد آن یکی از بزرگترین اشتباهاتی می باشد که اغلب افراد در طول زندگی با آن مواجه می باشند. با توجه به محدود بودن مدت زمان بازی در اسکیپ روم ها شما و سایر افراد تیم باید بتوانید به خوبی مدیریت زمان داشته باشید. با کنترل مدت زمانی که برای حل هرمسئله اختصاص می دهید می آموزید که چطور در زندگی واقعی نیز از زمانتان به درستی استفاده کنید.

تلفیق بازی های فکری و جسمی

با ورود به اسکیپ روم هایی که هر یک دارای سناریوهای متفاوتی می باشند، اما وجه مشترک در تمام آنها استفاده از ذهن و جسم به طور همزمان برای پیدا کردن سرنخ ها و کنار هم قرار دادن آنها برای حل معما می باشد. برخلاف بازی های کامپیوتری، یکی از بهترین مزایای اتاق فرار فعالیت ذهنی و جسمی به طور همزمان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست