چگونه از پس اسکیپ روم ها بر بیایم

چگونه از پس اسکیپ روم ها بر بیایم؟

چگونه از پس اسکیپ روم ها بر بیایم؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی می باشد که اغلب افراد با آن مواجه هستند و دلیل این سوال، تصور اشتباهیست که درباره این بازی وجود دارد. اتاق فرار یا اسکیپ روم مجموعه از چند معمای می باشد که کافیست با قواعد آن آشنا باشید تا بتوانید یک ساعت هیجان انگیز را در نهایت با موفقیت به اتمام برسانید و جای نگرانی و استرس و ابهام وجود ندارد. اتاق فرار وست روم در ادامه به این سوال پاسخ داده و به چند اصل مهم برای اینکه بتوانید از پس اتاق فرار  بر بیایید و از اسکیپ روم ها فرار کنید  اشاره خواهد داشت.

از سلامت جسمی خود و هم گروهی هایتان مطمئن باشید

اولین پاسخی که می توان برای این سوال که چگونه از پس اسکیپ روم بر بیایم؟  ارائه داد این است که، این بازی برای افرادیست که با بیماری های قلبی مواجه نباشند. علاوه براین، باید قدرت تحمل بالایی در برابر ترس داشته باشید و فوبیا تاریکی و بسته شدن و گیر افتادن در فضاهای دربسته را نداشته باشید. در نتیجه قبل از هر چیز از سلامت جسمی خودتان و هم گروهی هایتان باید مطمئن شوید.

یک تیم واقعی انتخاب کنید

قرار گرفتن چند فرد در قالب یک گروه همیشه به معنای تشکیل دادن تیم نیست! تیم یعنی افرادی که از نظر روحیات و طرز تفکر تشابه بالایی با هم دارند. یکی از اصول مهمی که باید برای برآمدن از پس اسکیپ روم ها باید مد نظر داشته باشید، انتخاب افرادیست که بتوانند با شما یک تیم همفکر را تشکیل دهند. دقت داشته باشید که در هر مرحله از بازی اگر یک نفر از تیم شما قادر به ادامه بازی نباشد، این فرصت از سایر افراد نیز گرفته میشود و عملا بازی بدون نتیجه به پایان خواهد رسید. علاوه براین، این بازی یک کار گروهی بوده و افرادی که تک رو هستند، نمی توانند به سایر افراد گروه کمک کنند تا بازی هیجان انگیزی را تجربه کنید و در نهایت به پیروزی دست پیدا نمایید.

چگونه از پس اتاق فرار ها بر بیایم

سرگروه داشته باشید

همیشه در هر تیم و گروه یک نفر نسبت به بقیه بهتر می تواند شرایط را مدیریت کند. در همان ابتدای کار آن فرد را در گروهتان شناسایی کنید تا تقسیم کار را انجام دهد و بهتر بتواند زمان و افراد را مدیریت کند.

در نقش خودتان فرو بروید!

یکی دیگر از راهکارهایی که برای این سوال که چگونه از پس اتاق فرار بر بیایم؟ فرو رفتن در نقش است! تعجب نکنید، چون افراد زیادی هستند که با ورود به هر مرحله از بازی تلاش می کنند که خودشان را کاملا شجاع نشان دهند و بگویند که این فقط یک بازی است. فراموش نکنید که شما قرار است ۶۰ دقیقه معما حل کنید و با افراد گروهتان با شیوه ای هیجان انگیز لحظات شادی را تجربه کنید و به آخرین مرحله از بازی یعنی آزادی از اتاق برسید. اگر در نقشتان فرو نروید، بدون شک برای دست یافتن به جواب معما و سرنخ ها نیز تلاش زیادی نخواهید کرد.

ساده فکر کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است باعث شود نتوانید پاسخ معماها را به درستی پیدا کنید، پیچیده فکر کردن است. در حالت کلی معماهایی که برای هر مرحله از اتاق فرار در نظر گرفته میشود، سوالات پیچیده ای نیست، بلکه معماهایی به ظاهر پیچیده اما در باطن ساده می باشند. شاید به همین خاطر است که بسیاری از افراد تجربه این بازی هیجان انگیز را از دست می دهند!

با صدای بلند فکر کنید

همان طور که در مطلب اتاق فرار چیست اشاره کردیم، در این بازی کار گروهی حرف اول را میزند. در پیدا کردن سرنخ یا راه حل برای کارهای گروهی بهترین کار این است که با صدای بلند فکر کنید. به عبارت دیگر، چیزهایی که در ذهنتان وجود دارد را به سایر افراد تیم بگویید شاید چیزی که از نظر شما اشتباه باشد، به سرنخی تبدیل شود تا بتوانید معماها را بهتر حل کنید.

سرنخ ها را مرتب کنید

همان طور که اشاره کردیم، پاسخ دادن به که چگونه از پس اسکیپ روم ها بر بیایم سخت نیست، فقط نباید ماجرا را برای خودتان خیلی پیچیده نکنید. به عنوان مثال، در طول بازی ممکن است چندین سرنخ پیدا کنید که با مرتب کردن صحیح آنها براحتی می توان به پاسخ معما دست پیدا کنید. علاوه براین، سرنخ هایی که در مراحل قبل استفاده کرده اید، قطعا برای ادامه راه کاربردی ندارند و باید کنار گذاشته شوند.

زمان را جدی بگیرید

گیر کردن در برخی از مراحل بازی مخصوصا برای افرادی که تابحال تجربه اسکیپ روم ها را ندارند، کاملا طبیعی است. همیشه یه نفر به عنوان منیجر یا مدیر اتاق فرار وجود دارد که خارج از اتاق بوده و به طور مداوم در حال رصد کردن بازی و شرایط محیط می باشد. اگر نمی توانید به معما را حل کنید و نمیخواهید زمان را از دست بدهید، از این فرد درخواست راهنمایی کنید.

چگونه از اسکیپ روم فرار کنیم

انواع قفل ها را بشناسید

با توجه به نوع سناریوی طراحی شده برای اسکیپ روم ها، قفل های متفاوتی ممکن است در نظر گرفته شده باشند. در حالت کلی قفل های این شیوه بازی ممکن است به صورت حرفی یا چرخشی و غیره باشند و بر همین اساس نیز نوع رمزی که باید به دنبال آن باشید فرق می کند. به عنوان مثال، ممکن است قفل شما نیاز به حروف داشته باشد، پس پیدا کردن اعداد و اراقم نمی تواند نتیجه خوبی را در نهایت برایتان ایجاد کند.

درست جستجو کنید

از دیگر اشتباهاتی که ممکن است در طول بازی و حل معماهای آن انجام دهید، هدر دادن وقت با جستجو در جاهایی می باشد که احتمال قرار گرفتن سرنخ در آنها تقریبا صفر است. به عنوان مثال، نیاز نیست داخل پریز برق و کانال کولر و لابه لای تمام کتابهای یک کتابخانه را بگردید. سرنخ ها از چیزی که فکر می کنید به شما نزدیک تر هستند، کافیست ذهنتان را از سردرگمی پاک کنید و ساده به بازی و معماها نگاه کنید. از بهترین جاها برای پیدا کردن سرنخ ها بالای قفسه های کتابخانه و جیب لباس های آویزان در جالباسی و همچنین لبه های تاقچه ها باشد.

فقط به سرنخ ها اکتفا نکنید

اگر ذهن خلاقی دارید و تا حد زیادی توانسته اید سرنخ ها را پیدا کنید، کمی خلاقیت داشته باشید و جواب ها را حدس بزنید. با توجه به اینکه ذهن هر یک از افراد تیم قابلیت های متفاوتی دارند و در لحظه هر کدام می توانند جواب های مختلفی را حدس بزنند، پس بهتر است همه با صدای بلند این کار را انجام دهند.

در نهایت اینکه، برای نجات پیدا کردن از اسکیپ روم و باز کردن قفل های هر مرحله یکی بعد از دیگری، باید استرس را کنار بگذارید و به جای استفاده از زور بازو، از ذهنتان کمک بگیرید. قدرت ذهن را دست کم نگیرید و شک نکنید که با فکر باز و بدون استرس بهتر و راحت تر می توانید از پس اسکیپ روم ها بر بیایید. با رعایت مواردی که گفتیم، قطعا باید به جواب درستی برای این سوال که چگونه از پس اسکیپ روم ها بر بیایم رسیده باشید.

وست روم؛ یکی از بهترین اسکیپ روم ها در تهران می باشد که با طراحی سناریوهای ترسناک و هیجان انگیز به شما کمک می کند تا یک ساعت از زندگی تان را با بالاترین سطح آدرنالین در کنار دوستانتان تجربه کنید. برای برقراری ارتباط با این مجموعه و اطلاع از ویژگی های هر یک از سناریوهای بازی می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با گروه وست روم در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست