رکورد زدن در اتاق فرار

۱۱ نکته برای رکورد زدن در اتاق فرار

رکورد زدن در اتاق فرار یکی از چالش ها یا نگرانی هایی می باشد که ذهن بسیاری از افراد را قبل از شروع بازی به خود مشغول می کند. مسئله بسیار مهمی که لازم است برای موفقیت و رکورد زدن در اتاق فرار مد نظر قرار دهید این است که این شیوه بازی بیشتر از اینکه معماهای سخت هوش را برایتان ارائه دهد، تلاش می کند تا با سوالات به ظاهر ساخت اما کاملا آسان در شرایط استرس زا شما را به چالش بکشد. اتاق فرار وست روم در ادامه به نکته برای اینکه بتوانید در اسکیپ روم ها رکورد بزنید را معرفی می کند.

استرس را رها کنید

اولین و مهم ترین نکته ای که نه تنها برای رکورد زدن در اسکیپ روم ها، بلکه در هر بازی و امتحان و چالش پیش رو در زندگی باید به آن توجه داشته باشید، کنترل استرس می باشد. در تمام اسکیپ روم ها نوع طراحی سناریو و دکوراسیون اتاق به گونه ایست که استرس را در شما القا می کند و افرادی می توانند برای حل معما و پیدا کردن سرنخ ها تمرکز داشته باشند که استرس را رها کنند.

تیم همراه؛ رمز رکورد زدن در اتاق فرار

همان طور که می دانید اتاق فرار یک بازی گروهی می باشد و نوع معماهایی که مطرح میشوند با توجه به محدودیت زمان آن بدون داشتن تیم همراه قابل حل نیست. پس افرادی که از نظر روحی با شما شباهت بیشتری دارند و از نظر هوش در سطح نرمال هستند را انتخاب کنید. وجود افراد تک رو بدون روحیه کار تیمی یک نقطه ضعف و مانع برای رکورد زدن در اتاق فرار به شمار می روند.

موفقیت در اتاق فرار

مدیر گروه مشخص کنید

تقسیم کار و مدیریت زمان برای رکورد زدن در اتاق فرار اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه اغلب افراد هم تیمی شما باید به دنبال پیدا کردن سرنخ ها باشند، در نتیجه بهتر است یک نفر که قدرت مدیریتی بالاتری دارد را به عنوان سرگروه انتخاب کنید. این فرد می تواند کارها را با توجه به شناختی که از افراد تیم دارد بین آنها تقسیم کند و سازمان دهی رمز و سرنخ ها را با کنترل زمان باقی مانده دقیق تر انجام خواهد داد.

ساده فکر کنید

اسکیپ روم ها برای سنجش هوش و IQ افراد طراحی نشده اند، بلکه برای این است که بتوانید یک ساعت از زمانتان را در محیطی پر از هیجان با حل معماهای به ظاهر پیچیده بگذرانید و حسابی خوش بگذرانید. پس سعی کنید به تمام معماها و فضای اطراف و هر نشانه ای که میبینید، ساده فکر کنید.

سرنخ ها را دسته بندی کنید

در طول جستجو و بازدید از بخش های مختلف اتاق، با کدها و نشانه هایی که می توانند به عنوان یک سرنخ در نظر گرفته شوند برخورد می کنید. حتی اگر این سرنخ ها در حل معمای فعلی تان کمک نمی کند، آنها را درست دسته بندی کنید و تا بتوانید در گام های بعدی از آنها استفاده نمایید. دقت داشته باشید که در بسیاری از مواقع تنها با یک دسته بندی ساده وسایل شبیه به هم ممکن است به جواب معما دست پیدا کنید.

درست جستجو کنید

نحوه جستجو کردن شما و سایر افراد تیم در پیدا کردن به موقع جواب معما تاثیر زیادی دارد! توجه داشته باشید که بسیاری از سرنخ ها در مکان هایی قرار گرفته اند که براحتی قابل تشخیص می باشند. به عنوان مثال، اگر لباسی روی جالباسی قرار دارد، جیب های آن را ببینید. کتابی که روی میز می باشد می تواند حاوی رمز باشد یا قاب عکس ها و هر چیزی که لبه پنجره و کتابخانه و قفسه ها قرار گرفته است. در مقابل، از هدر دادن زمان بخاطر جستجو در کانال کولر، زیر میزها، کنار و پشت دوربین روی دیوار و موار مشابه را رها کنید.

رکورد زدن در اسکیپ روم

تک رو نباشید!

رمز اصلی موفقیت در اغلب کارها، انجام دادن کارهای گروهی می باشد و وجود افراد تک رو می تواند بر روی نتیجه کار سایر افراد تاثیر منفی بگذارد. البته افرادی که دارای این ویژگی های اخلاقی می باشند را باید بتوانید در زمان انتخاب هم تیمی تشخیص دهید. افراد یک گروه موفق برای رکورد زدن اتاق فرار هر نشانه ای که می بینند و هر ایده و حدسی که در ذهن دارند را با صدای بلند با بقیه در میان می گذارند. با کنار هم قرار دادن ایده هایی که در ذهن تک تک افراد گروه وجود دارد راحت تر و سریع تر می توانید به جواب معما دست پیدا کنید.

رمزها را بشناسید

پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه وارد اتاق اسکیپ روم ها شوید، کمی با کدهای رمز آشنا شوید. با کمی جستجو در اینترنت می توانید با نحوه کدگذاری رمزهای مختلف آشنا شوید و این می تواند کمک زیادی به پیدا کردن جواب معما کند. به عنوان مثال شناخت کدهای مورس می تواند یک راه حل بسیار موثر برای رکورد زدن در اتاق فرار و رهایی از آن باشد و اگر با این کدها آشنا باشید، از نقطه و خط هایی که کنار هم قرار گرفته اند براحتی نمی گذرید!

متن ها را با دقت بخوایند

نشانه هایی که در متن ها وجود دارند می توانند شما را به سمت جواب نهایی هدایت کنند. به عنوان مثال، ممکن است برخی از اعداد در طول متن پراکنده باشند، یا با کنار هم قرار دادن حروف ابتدایی پاراگراف ها، کلمات بولد شده یا حروف حذف شده از برخی کلمات به جواب دست پیدا کرد.

رمزها را حدس بزنید

به جای جستجوی زیاد در بسیاری از مواقع می توان با حدس زدن به جواب درست برسید. به عنوان مثال، وقتی سه نشانه از کد چهار رقمی را بدیت آورده اید، کافیست تمام افراد تیم با صدای بلند چیزهایی که به ذهنشان می رسد را اعلام کنند تا از کنار هم قرار دادن آنها در نهایت به پاسخ درست و رمز اتاق دست پیدا کنید.

از اشکال هندسی غافل نشوید

فرض کنید شما به دنبال اعداد برای پاسخ معما هستید و اشکال رنگی در گوشه و کنار اتاق حواس شما را به خودش جلب می کند. در بسیاری از مواقع می توان با شمارش تعداد اضلاع آنها به جواب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست